odbrojavanje

134 Dana

zaprati

Veliki pad u nastavku, ubjedljiv poraz „lavica”

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Norveške 35:23 (13:13), u utakmici trećeg kola A grupe olimpijskog turnira u Tokiju. To je drugi poraz crnogorske selekcije na turniru, nakon što je izgubila i od Japana 29:26. Jedini trijumf, na startu turnira, upisala je protiv Angole 33:22.

Nakon sjajnog prvog poluvremena, veliki pad u igri u nastavku koštao je crnogorske rukometašice povoljnijeg rezultata protiv Norveške. Crna Gora je dobro počela meč, vodila je 8:5 i 9:6, a još tri puta imala je prednost od tri gola. U nastavku neshvatljiv pad „lavica”, rival je iz kontri i tranzicije pogađao i vrlo brzo stekao veliku prednost, koja je u 51. minutu iznosila i 13 golova (31:18). Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su Heni Reoštad i Nora Merk sa po sedam, dok su Stine Oftedal-Bredal i Sana Isaksen-Solberg postigle po šest golova.

U crnogorskoj reprezentaciji, Jovanka Radičević je postigla šest, Đurđina Jauković pet, a gol manje Tatjana Brnović. Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u subotu u četiri sata ujutro po crnogorskom vremenu, biće Južna Koreja.