odbrojavanje

134 Dana

zaprati

Japanke iznenadile „lavice”

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Japana 29:26 (14:13), u drugom kolu A grupe olimpijskog turnira u Tokiju. To je prvi poraz crnogorske selekcije, nakon startnog trijumfa protiv Angole 33:22. „Lavice” su podbacile u napadu, golmanka Japana imala čak 21 odbranu, dok su tri naše golmanke upisale ukupno šest.

Izabranice Bojane Popović bolje su počele meč, povele su 5:3, a u 15. minutu, nakon serije od 4:0, bilo je 10:6. Domaćin je predvođen golmankom Sakurom Kametani do poluvremena napravio preokret (14:13). Razlika je u 37. minutu iznosila pet (19:14), a u 51. minutu šest golova (26:20). Crna Gora je posljednju priliku da napravi priključak imala u 45. minutu, smanjila je na 22:20, ali je Japan serijom od 4:0 riješio sve dileme.

U crnogorskoj reprezentaciji, Tatjana Brnović postigla je šest golova, dok su sa po četiri meč završile Ema Ramusović i Jovanka Radičević, koja je sve pogotke postigla iz sedmerca. Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u četvrtak u devet sati i 15 minuta, biće Norveška.