XVII Mediteranske igre „Mersin 2013”

Zlatna medalja za Srđana Mrvaljevića

Srđan Mrvaljević osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu pobijedivši, u finalu kategorije do 81 kg, Slovenca Aljaza Sedeja. Naš najbolji džudista tako je nastavio sa osvajanjem medalja na velikim takmičenjima i potvrdio da su zdravstveni problemı koje je imao pred Olimpijske igre u Londonu sada prošlost.

Od naših sportista danas su još na borilišta izašli crnogorski streličari Jefto Bjelica, Nikola Vukčević i Pavle Radević,  bokser Nikola Milačić, jedriličari Milivoj Dukić i Igor Les i rvač Rafael Samurgašev.

Bokser Nikola Milačić u prvom kolu pobijedio je boksera iz Egipta.

U konkurenciji od 41. takmičara streličar Pavle Radević zauzeo je 32., Jefto Bjelica 35., a Nikola Vukčević 38. mjesto.

Danas su na programu Mediteranskih igara bile još dvıje regate u jedrenju, a Milivoj Dukić je osvojio treće i 12. mjesto, dok je njegov drug iz reprezentacije Igor Les zauzeo sedmo i treće mjesto.

Rvač Rafael Samurgašev, sa dva poraza, završio je takmičenje na Mediteranskim igrama.