Srebro za muškarce, bronza za žene u stonom tenisu

I drugi dan takmičenja na Igrama malih zemalja Evrope koje se održavaju na Islandu, bio je uspješan za naše sportiste.

Stonoteniseri Luka Bakić i Irfan Čekić osvojili su srebrnu medalju u ekipnoj konkurenciji. Naši reprezentativci poraženi su od Monaka sa 3:1 u setovima. U polufinalu slavili su protiv Luksemburga.

Neda Milačić-Bogdanović i Sonja Janković osvojile su bronzanu medalju, jer su u polufinalu izgubile od igračica iz Monaka sa 3:0 u setovima.

Naše stonoteniserke u grupnoj fazi savladale su Maltu (3:2) i San Marino (3:1).

Odbojakšice stigle do druge pobjede

Crna Gora  3
Luksemburg  0

Gradska dvorana – Gledalaca: 100. Sudije: Rajt i Kelser. Rezultat po setovima: 25:14, 25:16, 25:14.

CRNA GORA: Bokan, Otašević, Perović, Cvijović, Vojvodić, Cenović, Hadžisalihović, Džković, Peruničić, Milović, Bojović, Sandić.

LUKSEMBURG: Buske, Šenider, Bras, Fris, Mas, Ernster, Kalić, Vagner, Velš, Brejer.

Trijumf Danke i Ljuba, Milutinović šesta

Danka Kovinić sa 2:0 (6:2, 6:2) bila je uspješnija od Katrin Samut sa Malte u 2. kolu, a danas je očekuje duel sa teniserkom sa Kipra Raluč Serban.

Ljubomir Čelebić savladao je sa 2:0 (6:4, 6:1) Tima Kranza. Naredni protivnik je prvi nosilac Benjamin Baleret.

Plivačica Ksenija Milutinović plasirala se u finale i trku na 100 metara leđno završila na šestoj poziciji.