XVII Mediteranske igre „Mersin 2013”

Rukometašice četvrte, Almir Cecunjanin i Danilo Lučić peti

Posljednjeg dana takmičenja naših sportista na XVII Mediteranskim igrama u Mersinu, ženska rukometna reprezentacija zauzela je 4. mjesto nakon poraza od reprezentacije Hrvatske rezultatom 25:24, u utakmici za treće mjesto i bronzanu medalju.

Karatista Danilo Lučić (u kategoriji do 84 kg) završio je nastup na Igrama u Mersinu na 5. mjestu, a isti rezultat ostvario je i njegov kolega iz reprezentacije Almir Cecunjanin (+ 84 kg). Marina Raković takmičenje je završila u prvom kolu nakon poraza od takmičarke iz Hrvatske.

Crnogorski sportisti su na Mediteranskim igrama osvojili 1 zlatnu (Srđan Mrvaljević-džudo), 1 srebrnu (Miroslav Petković-boćanje) i 3 bronzane medalje (Nikola Gušić – džudo, Nikola Milačić – boks i Danijel Furtula – atletika).

Ceremonija zatvaranja XVII Mediteranskih igara biće održana sjutra (30.06.) u 20:30 časova.

Naša sportska delegacija u kojoj su ženska rukometna reprezentacija, karatisti (Almir Cecunjanin, Danilo Lučić i Marina Raković), boćar Miroslav Petković i atletičar Danijel Furtula u Crnu Goru stiže u ponedjeljak (01.07.), iz Istanbula u 13:25 časova.