MINSK 2019: Džudisti danas bez medalje

Srđan Mrvaljević danas je prvi izašao na borilište i izgubio u posljednjoj sekundi meča od Austrijanca Šamila Boršašvilija. Naš borac je tako u prvom kolu završio nastup na Evropskim igrama.

U istoj kategoriji, do 81 kilogram, Nebojša Gardašević stao je u trećem kolu. Bio je slobodan na startu nakon čega je porazio španskog borca Urkiza Solanu, a za plasman među osam izgubio od nekadašnjeg svjetskog šampiona Aleksandra Vicerčaka.

Nikola Gardašević, u konkurenciji do 73 kilograma (slobodan u prvom kolu), plasman među 16 najboljih na Igrama u Minsku obezbijedio je iponom na samom početku meča sa Rumunom Aleksandrom Raicuom. Od njega je, za prolaz među osam najboljih, kasnije bio bolji ruski takmičar Denis Jarcev.

Sjutra će na borilište Danilo Pantić u kategoriji do 100 kilograma.