Milena Radojičić 41. u veleslalomu

Na prvim zimskim Olimpijskim igrama mladih u Inzbruku, crnogorska skijašica Milena Radojičić osvojila je 41. mjesto u veleslalomu u kojem je nastupilo 55 takmičarki.
Ona je, nakon prve vožnje bila 48. a trku je završila u ukupnom vremenu dva minuta, 23 sekunde i 79 stotinki.

"Staza je u prvoj vožnji bila zatvorenija, sa nekoliko promjena ritma pa sam vozila sa rezervom. U drugoj je već bilo bolje. Sigurno da sam mogla i bolje, ali u Inzbruku sam vozila prvu veleslalomsku trku ove sezone tako da je i to uticalo na rezultat. Nadam se da će biti bolje u slalomu“, rekla je Radojičić.
Zlatnu medalju osvojila je Francuskinja Klara Direz, srebrnu njena zemljakinja Estelle Alphan, a bronzanu Jasmina Suter iz Švajcarske.
Radojičić će nastupiti i u slalomu, koji je na programu 20. januara.
U sklopu kulturnih, edukativnih i zabavnih programa, koji se svakodnevno organizuju u Kongresnom centru u Inzbruku, svoju prezentaciju imala je i Crna Gora na kojoj su predstavljeni turistički potencijali, kulturna baština i dio naše nacionalne tradicije. Štand su, uz pomoć članova naše sportske delegacije koja učestvuje na ZOI mladih, osmislili učenici osnovnih škola iz Inzbruka.