Milena Radojičić 19. u slalomu

Na prvim ZOI mladih u Inzbruku, crnogorska skijašica Milena Radojičić zauzela je 19. mjesto u slalomu u kojem su nastupile 54 takmičarke, od kojih je njih 36 završilo prvu a 28 obje trke.

"Zadovoljna sam, dala sam sve od sebe, vozila kako je trebalo i napravila odličan rezultat. Što se tiče ukupnog učešća, nisam zadovoljna kako sam vozila veleslalom, posebno prvu vožnju, ali sam se u drugoj popravila. U slalomu sam nadoknadila sve", rekla je Radojičić.
Zlatnu medalju osvojila je Slovakinja Petra Vlhova koja je bila vodeća i nakon prve vožnje, a pobijedila je u vremenu minut 19 sekundi i 76 stotinki. Srebrno odličje je pripalo Kanađanki Roni Remme sa zaostatkom od sekundu i 49 stotinki, dok je bronzanu medalju osvojila Ruskinja Ekaterina Tkachenko sa sekundu i 86 stotinki slabijim vremenom od pobjednice.
Inače, takmičenje u slalomu je održano pod jakom sniježnom mećavom koja je počela neposredno pred start prve trke, tako da su uslovi za takmičenje su bili izuzetno teški.
Radojičić je današnjim slalomom završila nastup u Inzbruku, a bila je jedina predstavnica Crne Gore.
Prve Zimske olimpijske igre mladih u Inzbruku, završavaju se 22. januara.