MI „Taragona 2018”: Rukometašice pobijedile Sloveniju

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Mediteranskih igara, pobjedom nad Slovenijom 26:23.

„Lavice” su furiozno počele meč, povele 10:5, ali je uslijedio prazan hod, minuti bez ideje u napadu i energije u odbrani, pa su Slovenke stigle zaostatak, a u sedmom minutu nastavka imale i tri gola prednosti 17:14.

Tada je krenula serija, probudila se Crna Gora i od ozbiljnih minus tri za šest minuta došla do 20:17.

Jelena Despotović je vodila ekipu, kao pravi kapiten u tim trenucima, pratila ju je Sanja Premović, a na golu sjajna Ljubica Nenezić.

Slovenija se nije predala, bila je u igri do finiša (23:22), ali su iz čvrste odbrane stigli golovi Despotović i Ivane Godeč za 25:22.

Bio je to uvod u slavlje zbog osigurane medalje…

U borbi za zlato sastaće se za Španijom.