Igre malih zemalja Evrope

Druga zlatna medalja za Slađanu Perunović

Crnogorska reprezentativka Slađana Perunović , istrčala je stazu dugačku pet hiljada metara u vremenu 17:39,70. Drugo mjesto osvojila je Liza Bezina (17:48,70), a bronzu je osvojila Paskale Šhmoeten (17:48,90).

Zato što se nije dobro osjećala Perunović je zamalo odustala od trke.

– Odlučila sam već na startu da ubrzam, a onda kada sam napravila razliku, znajući da ne mogu da oborim sopstveni rekord, usporila sam, jer nijesam, po ovakvom vremenu, željela da forsiram, kazala je Perunović.

Trener Musić smatra da naša atletičarka već ima rekord u nogama, možda se na Islandu posreći.

Danilo Ristić nije uspio da osvoji medalju u bacanju kugle. Dužina od 16 metara i 11 centimetara bila je nedovoljna da ugrozi trećeplasiranog Boba Bertemesa (16,75), a daleko je bio od drugopalsiranog Georgiosa Arsestisa (17,80) i osvajača zlatne medalje Islanđanina Odina Thorsteinsona (19,73).

Zlatni odbojkaši

Crna Gora-island 3:0

Gradska dvorana. Gledalaca: 100. Sudije: Volf (Švajcarska) i Šurman (Lihtenštajn).
Rezultat po setovima: 25:16, 25:15, 25:14

CRNA GORA: Minić Bojić, Ćuk, Strugar, Rašović, Dukić, Dabović, Radunović, Milivojević, Šuljagić, Ječmenica, Ćulafić.

ISLAND: Fanar, Oliheimer, Emil, Filip, Ali, Ingo, Hilmar, Aleks, Kristijan, Hafstein, Itor.

Za kraj najslađe – odbojkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je zlatnu medalju na Igrama malih zemalja Evrope, naši momci i posljednji meč završili su trijumfom protiv Islanda, a iza sebe ostavili Kipar (jedini tim koji je „crvenima“ uzeo set) i trećeplasirani Luksemburg !

Irfan Čekić osvojio u pojedinačnoj konkurenciji srebro

U finalu, stonoteniskog turnira, naš reprezentativac Irfan Čekić, izgubio je od Luksemburžanina Trajana Ćioćia sa 3:0 u setovima i to od rivala koji je 32 godine stariji od njega !