Danas je u prostorijama Crnogorskog olimpijskog komiteta održana konstitutivna sjednica Arbitražnog suda koji je formirala Skupština COK-a. Arbitražni sud rješava sporove koji nastanu između COK-a i drugih sportskih organizacija, a odlučuje i o zahtjevu za vanrednim preispitivanjem odluka arbitraža nacionalnih sportskih saveza i POK-a.

U COK-u formirana Radna grupa za rodnu ravnopravnost

U okviru Crnogorskog olimpijskog komiteta oformljena je radna grupa koja će se ubuduće baviti pitanjima rodne ravnopravnosti u sportu.

Zadatak radne grupe je da pripremi plan aktivnosti i postavi temelj za buduću strategiju,  u skladu sa načelima Olimpijske povelje i preporukama iz Olimpijske agende 2020, prema kojoj će biti osnovana tijela i postavljen institucionalni okvir za dalje djelovanje COK-a u ovoj oblasti.

YOG „Lozana 2020“: Trku na 10 km Grbović završio na 69. mjestu

Predstavnik Crne Gore u kros kantriju na III Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lozani, Aleksandar Grbović, zauzeo je 69 mjesto u trci na 10 kilometara, sa vremenom 33:31.6.Zlatnu medalju osvojio je takmičar iz Rusije Ilija Tregubov (26:40.5), srebrnu Elijas Kek iz Njemačke (27:25.5), a bronzanu medalju takmičar iz SAD, Vil Koč (27:29.5).

YOG „Lozana 2020“: Grbović zauzeo 66. mjesto u sprintu

Aleksandar Grbović, naš predstavnik u kros kantriju na III Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lozani, zauzeo je 66. mjesto u disciplini sprint sa vremenom 3:50.09. U sprintu je nastupilo 87 takmičara.

YOG „Lozana 2020“: Grbović na 61. mjestu u skijaškom trčanju

Naš reprezentativac u kros kantriju Aleksandar Grbović, zauzeo je 61. mjesto u disciplini slobodnim stilom na III Zimskim olimpijskim igrama mladih „Lozana 2020“, sa vremenom 5:00.74. U ovoj trci je nastupilo 86 takmičara, a Grbović je startovao sa 71. pozicije.