Zvaničnici Asocijacije malih zemalja Evrope u posjeti Crnoj Gori

Devet zemalja, deset sportova, 1.500 učesnika – u maju 2019. godine, Crna Gora će prvi put biti domaćin i organizator velikog multisportskog događaja, Igara malih zemalja Evrope.

Igre su prije svega sportski događaj, ali poruka je mnogo šira, poručili su zvaničnici Asocijacije malih zemalja Evrope – generalni sekretar Anđelo Vićini i predsjednik tehničke komisije Žan Pjer Šobel, koji su minulih dana bili gosti COK-a.

ZOI „Pjongčang 2018”: Vujičić bez plasmana u slalomu

Reprezentativka Crne Gore, 17-godišnja Jelena Vujičić nije uspjela da završi prvu trku u slalomu, i za nju je nastup u Pjongčangu završen.

Zlato je pripalo švedskoj skijašici Fridi Hansdoter koja je za pet stotinki nadmašila vodeću iz prve vožnje, Švajcarkinju Vendi Holdener.

ZOI „Pjongčang 2018”: Marija 88. na 10 kilometara

Marija Bulatović osvojila je 88. mjesto u konkurenciji 90 takmičarki u trci na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. U odnosu na pobjednicu Ragnild Hagu iz Norveške, crnogorska reprezentativka imala je slabije vrijeme za 35 minuta i 24 sekunde. Iza Marije su završile takmičarke iz Čilea i Sjeverne Koreje.

ZOI „Pjongčang 2018”: Jelena 58. u veleslalomu, zlato za Mikaelu Šifrin

Crnogorska skijašica Jelena Vujičić osvojila je 58. mjesto u veleslalomskoj trci na Olimpijskim igrama u Pjongčangu. Djevojka koja je nosila našu zastavu na otvaranju takmičenja u Pjongčangu bila je 66. nakon prve vožnje, da bi na kraju osvojila 58. poziciju, posljednju od svih učesnica koje su završile obje vožnje.

Predsjednik COK-a o Igrama u Pjongčangu: Nevrijeme ne kvari utisak

„Domaćin, zbog uslova na koje ne može da utiče, sve radi kako bi pomogao takmičarima, a boravak olakšao. Ljubazni i vrijedni, dobro ukomponovani, odlično funkcionišu. Nijesam primijetio da nešto fali. Volonteri, kao i uvijek, nose najveći dio posla. Za mene i ekipu sve izgleda fantastično”, prenio nam je dio utisaka iz Pjongčanga Dušan Simonović, predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta.